Follow Us
a

Masaż klasyczny Wilanów

Masaż klasyczny Wilanów

Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych rodzajów masaży. Wywodzi się ze starożytności. Początkowo stosowano go intuicyjnie, ponieważ zauważono, że pocieranie namaszczonego olejami ciała, przynosi ulgę fizyczną, ale i psychiczną. Jeśli i Ty chcesz zastosować masaż klasyczny i niczym starożytni mieszkańcy ziemi pozwolić swojemu ciału na chwilę ukojenia i relaksu, wybierz się do nas na masaż klasyczny. Wilanów to jedna z najbardziej szanowanych dzielnic Warszawy i to właśnie tam świadczymy nasze usługi, jako Spanko Wellness oferujemy między innymi masaż klasyczny Wilanów, ale i wiele innych uwielbianych przez naszych gości oraz przede wszystkim skutecznych zabiegów i masaży ciała.

Na czym polega masaż klasyczny?

Nasi goście wyjątkowo cenią sobie jeden z najpopularniejszych rodzajów masaży, czyli masaż klasyczny. Ma wiele zalet, ale ta, która mówi o wszechstronności jego zastosowania, wydaje się najcenniejsza. Dzięki temu masaż klasyczny Wilanów pomaga w leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Co więcej, nie musi on być wybierany tylko w przypadku urazów ortopedycznych lub neurologicznych, ale także w celach relaksacyjnych. Masaż klasyczny Wilanów to doskonały sposób na rozluźnienie ciała, ale i umysłu. Jeśli czujesz się przytłoczony codziennymi obowiązkami i życiem w pędzie, wybierz się na ten rodzaj terapii i przekonaj się, jak wiele może on w Twoim życiu zmienić. Daj sobie szansę na chwilę rozluźnienia. Twój organizm i dusza na pewno to docenią, a na dodatek będziesz mógł pobudzić, wzmocnić lub rozluźnić tkankę mięśniową. Masaż klasyczny Wilanów jest wysoko ceniony na przykład w terapii narządów ruchowych. Uchodzi za jedną z najskuteczniejszych form leczenia urazów narządu ruchowego. W zależności od potrzeb może być wykonany na całym ciele od karku aż do stóp lub tylko na wybranej partii ciała. Podejmując decyzję, warto kierować się zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty. Wybierając miejsce, w którym poddamy się masażowi klasycznemu, należy wziąć pod uwagę to, kto będzie go wykonywał. Najlepiej jest zaufać specjalistom, którzy są doświadczeni, a oprócz teoretycznej wiedzy, mają też bogatą wiedzę praktyczną. Tylko dzięki temu masażysta lub fizjoterapeuta może dobrać odpowiednią technikę masażu klasycznego Wilanów. Pod odpowiednią techniką kryje się właściwie dobrana prędkość, nacisk i rodzaj wykonywanych ruchów. Tylko przemyślana grupa działań sprawi, że masaż klasyczny Wilanów będzie skuteczny i przyniesie ulgę w dolegliwościach bólowych, motorycznych i innych, które Ci doskwierają. Do głównych technik masażu klasycznego zalicza się:

 • głaskanie,
 • ugniatanie,
 • rozcieranie,
 • wyciskanie,
 • wstrząsanie,
 • oklepywanie,
 • wibracja,
 • ruchy bierne.

Masaż klasyczny Wilanów – wskazania do jego wykonania

Każdy, kto zastanawia się, czy masaż klasyczny będzie dla niego odpowiednim wyborem, powinien zapoznać się z listą wskazań do tego rodzaju terapii. Do najpopularniejszych zalicza się:

 • obrażenia ortopedyczne: złamania, zwichnięcia, stłuczenia, ale i skręcenia kości oraz stawów,
 • naderwane lub naciągnięte ścięgna,
 • występujące, jako skutek wylewu, ale nie tylko przykurcze, niedowłady i porażenia,
 • deformacja kręgosłupa,
 • intensywny wysiłek fizyczny

 

Warto zaznaczyć ponownie, że tylko umiejętnie wykonany masaż klasyczny, przyniesie Ci ulgę i poprawi samopoczucie. Dlatego wybierz się do profesjonalnego miejsca, w którym oddasz się w ręce specjalistów w dziedzinie masażu i fizjoterapii. Jednym z nich jest tworzone przez nas, czyli pasjonatów właśnie tej dziedziny Spanko Wellness. Masaż klasyczny Wilanów to tylko jeden z rodzajów masaży, który wykonujemy. Jeśli chcesz dokładniej poznać ofertę, zapoznaj się z nią poprzez naszą stronę internetową i skieruj swoje kroki do zakładki zwanej “usługi”. A przed wyborem jednej z nich, sprawdź, jakie są do niej przeciwwskazania. W kwestii masażu klasycznego wyróżnić można na przykład stany zapalne, nowotwór, wczesne stany pourazowe i wiele innych. Dokładna informacja również znajduje się na naszej stronie internetowej.