Follow Us
Image Alt

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny ma sprawić żebyście wyszli z naszego SPAnka wypoczęci i maksymalnie zrelaksowani. Masaż ma na celu zmniejszyć napięcie nerwowe po ciężkim dniu w pracy lub mięśniowe po treningu czy wysiłku fizycznym. Masaż ten jest przeznaczony dla niemal każdego, wykonujemy go używając ciepłych olejków których zapach możecie wybrać sami. iemal każdego, wykonujemy go używając ciepłych olejków których zapach możecie wybrać sami.

 

 


Masaż relaksacyjny

Masaż kojarzy nam się z relaksem i odprężeniem. Te efekty masowania znane były już w starożytności. Grecy i Rzymianie korzystali z dobrodziejstw masażu pełnymi garściami. Dzięki nim mieli okazję obcować z innymi ludźmi, a przede wszystkim zrelaksować się i odprężyć. Obecnie również chętnie korzystamy z wszelkich rodzajów masaży. Za ten, który pozwoli nam się odprężyć, uważa się między innymi, masaż relaksacyjny. W naszej ofercie również można go znaleźć. Jest on uwielbiany przez wielu klientów, którzy zmęczeni pośpiechem i codziennością, chętnie się mu poddają.

 

SPAnko Wellness to miejsce, które preferuje holistyczne podejście do ciała i zdrowia. Wierzymy, że o organizm człowieka, warto dbać regularnie, ponieważ wtedy otrzymujemy prezent w postaci zdrowia psychicznego i fizycznego. Masaż relaksacyjny jest idealną odpowiedzią dla wszystkich, którzy dokładnie tego poszukują. Poddając się temu rodzajowi masowania, możecie być Państwo pewni, że dzięki niemu z pewnością się odprężycie i zregenerujecie. W naszym SPA masaż relaksacyjny wykonują doświadczeni specjaliści, którzy mogą się pochwalić bogatą dawką wiedzy teoretycznej i praktycznej. Poza tym dysponujemy klimatycznym gabinetem masażu, w którym Wasze zmysły poczują ulgę, a efekt masowania z pewnością się dzięki temu wzmocni. Dbając o komfort i potrzeby naszych klientów, rozbudowaliśmy ofertę o wiele innych propozycji. Sprawdź ją, a przekonasz się, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić.

Masaż relaksacyjny w SPAnko Wellness

Masaż relaksacyjny przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Jeśli czujesz się zmęczony, a Twój organizm daje Ci niepokojące sygnały, wybierz się na masaż relaksacyjny w SPAnko Wellness i pozwól sobie znaleźć remedium na Twoje dolegliwości. Niezależnie od tego, czy odczuwasz zmęczenie, stres, a może złe samopoczucie, ten rodzaj masażu z pewnością Ci pomoże. To, co jest najbardziej istotne, to możliwość osiągnięcia stanu odprężenia umysłu i całego ciała. Wykonując masaż relaksacyjny, wpływamy na skórę, tkankę tłuszczową, mięśnie, zakończenia nerwów oraz układ krwionośny, limfatyczny, nerwowy i hormonalny. Masowanie może trwać nawet jedną godzinę. Jego efekty są zbawienne dla naszej psychiki i zdrowia fizycznego, dlatego masaż relaksacyjny można wykonywać nawet codziennie. W SPAnko Wellness zdajemy sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć sukces, nie liczą się tylko sprawne dłonie masażysty, ale także przestrzeń, w której odbywa się rytuał. Otóż na stopień odczuwanego relaksu czy odprężenia ma między innymi wpływ natężenie światła, muzyka i przede wszystkim specjalistyczne olejki eteryczne. Ich struktura otula ciało, a zapach duszę. Odpowiednio dobrane nuty zapachowe są w stanie spotęgować efekt masażu relaksacyjnego. Technika jego wykonania została zaciągnięta z masażu klasycznego, a wykorzystywane ruchy to między innymi uciskanie, ugniatanie, głaskanie i rozcieranie. To, co jest ważne, to siła z jaką są stosowane. Otóż jest ona znacznie mniejsza niż w przypadku innych masaży, ale nadal pozwala rozluźnić napięcie mięśniowe i psychiczne.

Masaż relaksacyjny – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Masaż relaksacyjny może być wykonany różnymi technikami. Do jego przeprowadzenia można na przykład używać gorących kamieni, a nawet czekolady. Z tego względu nie ma listy ogólnych przeciwwskazań – nawet kobiety w ciąży mogą stosować masaż klasyczny. Można jednak wyodrębnić kilka uwag w przypadku konkretnego typu masażu. Nie każdy z nich będzie uniwersalny i polecany wszystkim, dlatego zaleca się, aby przed wyborem masażu, porozumieć się ze specjalistą, który doradzi nam odpowiedni rodzaj. To, co każdy cierpiący na choroby nowotworowe lub układu krążenia powinien wiedzieć przed wykonaniem jakiegokolwiek masażu, to, że stymulują one mikrokrążenie oraz krążenie limfy. To działanie może być niepożądane przy niektórych stanach chorobowych. Jeśli chodzi o wskazania, to zdecydowanie jest to życie w pośpiechu i stresie, odczuwanie zmęczenia i chęć zrelaksowania się.

Category:
Tags: