Follow Us
g

Masaż sportowy

Masaż sportowy Jest masażem skierowanym do osób czynnie uprawiających sport, pomaga zredukować zakwasy, regeneruje mięśnie po wysiłku fizycznym. Masaż ten zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji, a w przypadku wystąpienia niektórych z nich skutecznie pomaga szybko wrócić do formy. Polecamy ten typ masażu dla osób, które uprawiają sport na codzień i chcą wspomóc swój organizm w swojej sportowej przygodzie.
 

 

 

Masaż Sportowy

Sport to zdrowie – ta dewiza jest nam powtarzana od lat. Jej przesłanie ma nam uświadomić, że dzięki aktywności sportowej zdobędziemy sprawność fizyczną i unikniemy chorób. Jednakże będzie to tylko możliwe, jeśli do sportu podejdziemy z rozwagą i umiarem. Otóż niepoprawne wykonywanie ćwiczeń lub zbyt duża intensywność ćwiczeń prowadzą do urazów. Dla wszystkich, którzy chcieliby ich uniknąć, a także złagodzić skutki kontuzji, które już wystąpiły, wprowadziliśmy do naszej oferty masaż sportowy.

 

W SPAnko Wellness zadbasz nie tylko o swój organizm, ale również duszę. Oferujemy Ci masaże, które pomogą się odprężyć, ale także przyspieszyć regenerację organizmu. Doskonale rozumiemy, że aby wykorzystać daną nam energię życiową, należy zadbać o zdrowe ciało. Masaż sportowy to jeden z tych zabiegów, które przywracają sprawność ruchową i pomagają zwalczyć skutki przetrenowania. W SPAnko Wellness zapewnimy Ci opiekę doświadczonych masażystów, którzy oprócz wiedzy teoretycznej mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem praktycznym. Dzięki temu możesz nam w pełni zaufać i oddać swoje zdrowie w nasze ręce. Twój organizm na pewno Ci za to podziękuję, a Ty w szybkim tempie będziesz mógł wrócić do regularnych treningów. Jesteśmy w stanie Ci pomóc, zapobiec kolejnym kontuzjom, a w przypadku ich wystąpienia, złagodzić negatywne skutki uboczne i umożliwić powrót do zdrowia.

Dlaczego warto wykonywać masaż sportowy?

Masaż sportowy dedykowany jest osobom aktywnym fizycznie, które chciałyby zapobiec urazom i zadbać o odpowiednią regenerację mięśni. To, co jest również istotne to możliwość znacznego zmniejszenia zakwasów. Dzięki temu jesteś w stanie utrzymać wysoką aktywność fizyczną i cieszyć się radością z uprawiania sportu. Z masażu sportowego mogą skorzystać kobiety, jak i mężczyźni w różnym przedziale wiekowym. Nasza oferta jest dostosowana do każdego, kto aktywnie uprawia sport i zainteresowany jest masażem sportowym. Ten rodzaj masażu podobny jest do klasycznego, jednakże wykonuje się go z większą siłą i energią. Wchodzi w skład zabiegów odnowy biologicznej, która jest wykorzystywana w profesjonalnych programach treningowych. Może być wykonywany na wybranej partii ciała lub na całym jego obszarze. Najczęstsze wskazania do wykonania masażu sportowego to:

 • uniknięcie kontuzji,
 • rozluźnienie mięśni,
 • rozgrzanie mięśni,
 • poprawa metabolizmu,
 • likwidacja skutków przetrenowania,
 • likwidacja stanu zmęczenia mięśni i całego organizmu,
 • przyspieszenie krążenia krwi i chłonki,
 • poprawienie dopływu produktów odżywczych do mięśni.

 

Masaż sportowy jest często porównywany do masażu izometrycznego. Są one podobne, ponieważ każdy z nich dodatkowo pomaga w odbudowie i przyroście masy oraz siły mięśniowej, a do tego redukuje tkankę tłuszczową, która znajduje się pod skórą.

Rodzaje masażu sportowego

Masaż sportowy ma wiele istotnych zastosowań, więc istnieją różne sposoby jego wykonywania. Są one dobierane pod kątem potrzeb danej osoby. W zależności od tego, czy doznaliśmy kontuzji, a może chcemy rozgrzać mięśnie, wykonany masaż sportowy, będzie się różnił. Do najczęściej stosowanych rodzajów masażu sportowego, zalicza się:

 • masaż sportowy kondycyjny – dzięki niemu sportowcy mogą podtrzymać swoją formę w trakcie okresu wolnego od zawodów;
 • masaż sportowy treningowy – najczęściej stosują go lekkoatleci, pływacy, tenisiści i kolarze, polega na specjalistycznym ugniataniu mięśni;
 • masaż sportowy przed zawodami – pozwala rozluźnić i wzmocnić mięśnie przed zawodami,
 • masaż sportowy restytucyjny – stosowany podczas zawodów, ma rozluźnić mięśnie i przyspieszyć przepływ krwi;
 • masaż sportowy przedwysiłkowy – jest uzupełnieniem rozgrzewki i przygotowaniem organizmu do większego wysiłku fizycznego;
 • masaż sportowy międzywysiłkowy – pomaga utrzymać rozgrzane mięśnie w formie, przydatny w trakcie dniu zawodów, kiedy zarządzane są przerwy;
 • masaż sportowy powysiłkowy – stosowany po wysiłku fizycznym, w celu regeneracji mięśni.

Masaż sportowy w SPAnko Wellness

W naszym SPA możesz wykonać masaż sportowy każdego dnia w tygodniu. Pracujemy codziennie i służymy Ci pomocą. Dzięki nam będziesz mógł zadbać o swoje ciało w dogodnej dla siebie chwili.

Category:
Tags: