Masaż gorącymi kamieniami

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami i dlaczego warto go wybrać?

 

Stres, życie w pośpiechu, a także ciągle zmęczenie to ogromny problem współczesnego społeczeństwa. Coraz więcej osób szuka sposobu, aby poczuć się lepiej i uwolnić się od chronicznego zmęczenia i stresu. Jeśli zależy Ci na głębokim relaksie i ucieczce od problemów dnia codziennego, to doskonałym wyborem będzie masaż gorącymi kamieniami. Na czym właściwie polega ten rodzaj masażu i dlaczego warto go wybrać?

 

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

 

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie aromaterapii z masażem relaksacyjnym, do którego używane są kamienie bazaltowe. Kamienie te świetnie przewodzą zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Należy dodać, że masaż gorącymi kamieniami działa jak swego rodzaju fizjoterapia, dzięki czemu przywraca sprawność, a także sprzyja regeneracji organizmu, poprawia przepływ energii, i rozluźnia spięte mięśnie.

Osoby, które odczuwają bóle mięśniowe lub napięcie nerwowe z pewnością odczują ulgę, ponieważ masaż gorącymi kamieniami poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Podczas masowania masażysta wykorzystuje techniki zaczerpnięte z masażu klasycznego takie jak ugniatanie, rozcieranie czy głaskanie.

Poza tradycyjnymi technikami podczas tego rodzaju masażu na ciele w odpowiednich miejscach układane są kamienie, które kojąco działają na umysł i ciało osoby poddającej się zabiegowi.

Również otoczka taka jak wystrój, a także niesamowicie relaksująca muzyka i pracownicy, którzy dokładają wszelkich starań, aby masaż na Wilanowie był niezapomnianym przeżyciem, sprawiają, że ta forma relaksu dla wielu osób staje się nieodłączną częścią życia.

 

Jakie efekty daje masaż gorącymi kamieniami?

 

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy warto wybrać masaż gorącymi kamieniami. Aby rozwiać ich wątpliwości, omówimy efekty, jaki daje ten rodzaj masażu.

Masaż kamieniami oddziałuje zarówno na psychikę, jak i na skórę czy tkankę mięśniową, to właśnie dlatego oddając się mu, możemy liczyć na wiele wspaniałych efektów. Z pewnością po zakończonym masażu kamieniami będziesz mógł/a zauważyć znaczną poprawę odżywiania skóry, a także poczujesz duży skok energetyczny.

Również osoby aktywne fizycznie, zauważą, że ich mięśnie znacznie lepiej znoszą regularny wysiłek zarówno w trakcie jego wykonywania, jak i podczas procesu regeneracji. Osoby cierpiące na depresję, a także takie, które narażone są na nieustanny stres, podczas masażu gorącymi kamieniami w Wilanowskim SPA poczują zrelaksowane i wypoczęte.

 

Masaż gorącymi kamieniami – dla kogo jest przeznaczony?

 

Masaż kamieniami wulkanicznymi będzie odpowiedni dla osób z wieloma problemami. Masaż kamieniami przynosi wspaniałe efekty osobom z chorobami reumatycznymi, a także stanami pourazowymi.

Ten rodzaj masażu sprawdzi się również u osób, które cierpią na nerwicę, depresję albo na co dzień mają do czynienia z naprawdę silnym stresem, który przekłada się negatywnie na ich życie.

Wśród wskazań można wyróżnić również nadwagę, różnego rodzaju schorzenia neurologiczne lub rzeczy mniej oczywiste takie jak chęć pozbycia się problematycznych zaparć. Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle przyjemny zabieg, który świetnie wycisza, dlatego warto sprawić sobie samemu prezent i spróbować zbawiennego jego wpływu na organizm.

Należy pamiętać, że tak jak każdy zabieg masażu gorącymi kamieniami, mimo że jest zupełnie bezinwazyjny, posiada również przeciwwskazania. Z masażu nie mogą skorzystać osoby, które przechodzą ostre stany zapalne lub w danym momencie mają gorączkę. Choroba nowotworowa również wyklucza możliwość skorzystania tego zabiegu ze względu na bezpieczeństwo osoby chorej. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zapalenie żył, a także zakrzepica. Wady serca, łamliwość kości, a także choroby zakaźne również są przeciwwskazaniem do masażu gorącymi kamieniami. Jeśli jesteś w ciąży, nie możesz poddać się zabiegowi tego rodzaju aż do rozwiązania.

Jeśli chcesz zapisać się na masaż kamieniami bazaltowymi (gorącymi kamieniami), ale nie masz pewności czy stan zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do jego wykonania, to warto zasięgnąć porady lekarza, które pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

masaz-goracymi-kamieniami