Masaż sportowy

Masaż sportowy — idealna regeneracja po treningu

 

Efektywny trening powinno poprzedzać odpowiednie przygotowanie organizmu do ćwiczeń w postaci rozgrzewki. Nie można jednak zapominać o rozluźnieniu mięśni po wysiłku fizycznym. Doskonałym sposobem na regenerację okazuje się masaż sportowy, który ma niesamowity wpływ na organizm każdej aktywnej osoby i może znacznie ograniczyć konieczność późniejszej fizjoterapii.

 

Masaż sportowy to idealna regeneracja po treningu!

 

Współcześnie wiele osób stara się odejść od komputera czy telefonu, rozpoczynając tym samym zdrowy i aktywny tryb życia. Zanim zaczniesz regularne treningi, należy zastanowić się, co zrobić, aby przynosiły jak największe efekty.

Świetnym rozwiązaniem jest masaż. Istnieje kilka jego rodzajów, a każdy z nich w inny sposób wpłynie na nasze ciało oraz duszę. W SPA Warszawa odnajdziesz każdy rodzaj masażu. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, czy jesteś już profesjonalistą w danej dyscyplinie, zawsze możesz wybrać masaż sportowy, który przygotuje ciało do wysiłku fizycznego i wspomoże organizm w późniejszej regeneracji.

 

Jakie korzyści płyną z wykonywania masażu po treningu?

 

Masaż sportowy, wykonywany przed aktywnością fizyczną pomaga rozluźnić mięśnie i stawy, co może poprawić ich elastyczność i ruchomość. Czy warto wykonywać go również po sesji treningowej? Wysiłek masz już za sobą, ale mięśnie są spięte i potrzebują wsparcia. Warto wtedy także wykonać masaż powysiłkowy, którego następstwami są:

  • rozluźnienie tkanek miękkich,
  • regeneracja sił,
  • wsparcie układu nerwowego,
  • poprawa propriocepcji,
  • zwiększenie przepływu krwi.

 

Doświadczony i wykwalifikowany terapeuta, poprzez dotyk, może poprawić ukrwienie i utlenienie organizmu swojego klienta, którego układ ruchu zostanie też odpowiednio odżywiony. W zależności od tego, jakie efekty chcemy uzyskać, długość zabiegu oraz jego intensywność powinny zostać dostosowane do naszych preferencji.

 

Na co warto zwrócić uwagę przed skorzystaniem z usług masażysty?

 

Każdy profesjonalista wie, jak ważna jest rozmowa z klientem przed wykonaniem usługi. To ona pozwoli na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań i dostosowanie czasu trwania i intensywności masażu.

Masaż na Wilanowie to coraz popularniejsza usługa, którą wykonują najlepsi specjaliści. Są oni w stanie doradzić klientowi przy wyborze usługi, którą później wykonają z dbałością o zdrowie osoby odwiedzającej SPA. Bardzo ważny jest rodzaj aktywności fizycznej – taka informacja pozwoli określić, które partie ciała podczas treningu były najbardziej obciążone i który rodzaj masażu sportowego będzie najlepszy dla organizmu sportowca. Fizjoterapeuta będzie w stanie zbadać ogólny stan organizmu, co pozwoli mu określić napięcie danych części układu ruchu. Należy poinformować terapeutę o wszystkich kontuzjach, dzięki czemu będzie on mógł dopasować przebieg zabiegu do każdego indywidualnie lub zaproponować inny zabieg.

 

Masaż klasyczny czy sportowy, który wybrać?

 

Masaż sportowy można wykonywać przed każdym treningiem. Jeśli stosujemy go po aktywności fizycznej, powinien trwać około 45 minut i skupiać się na tych partiach ciała, które najintensywniej pracowały.

Możliwy jest także wybór masażu klasycznego, ten jednak koncentruje się na całym ciele i jest mniej energiczny (więcej głaskania niż ugniatania, rozcierania czy oklepywania). Nie należy go wykonywać każdego dnia, lecz regularnie, np. raz w tygodniu.

Tego typu masaż będzie idealny dla każdego, także dla tych, którzy uprawiają niezwykle intensywny wysiłek fizyczny. Wystarczy, że odczekają oni aż minie stan zapalny w mięśniach i również będą mogli cieszyć się z relaksującego wpływu dotyku profesjonalisty. Każdy, kto chce zapisać się na masaż po długotrwałej aktywności, powinien wykluczyć warianty rozgrzewające. Lepiej wybrać coś, co poprawia ruchomość tkanek miękkich.

 

Zachęcamy również do skorzystania z sauny!