Follow Us

Masaż Gua Sha

Masaż Gua Sha w SPAnko Wellness

Botoks medycyny wschodu

Tradycyjna, starożytna chińska technika odmładzająca i uzdrawiająca. GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, pocierać SHA – oznacza w języku chińskim czerwoną wysypkę. W ogólnym tłumaczeniu GUA SHA to pocieranie skóry aż do jej zaczerwienia.

GUA SHA usprawnia krążenie krwi i limfy, a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. Masaż ten wykonuje się używając 2 płytek wykonanych z jadeitu. Zabieg doskonale porusza zastaną limfę, wraz z którą pozbywamy się toksyn z organizmu, a w przypadku twarzy oczyszcza nasze pory

Masaż wykonuje się również na ciało. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także rozluźnia spięte mięśnie oraz bóle stawów.
Może również pomóc w poprawie jakości snu oraz podnieść sprawność fizyczną i psychiczną.. Masaż płytką rozluźnia nasze mięśnie, a regularnie stosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła, czego objawem jest zaczerwienie skóry.

Rozgrzane partie ciała zostają pobudzone do intensywnej pracy i regeneracji chorych tkanek. Po zabiegu nie należy od razu brać kąpieli ani używać jakichkolwiek maści, czy kosmetyków. Nie wskazane jest opalanie ciała dopóki na skórze widoczne są zaczerwienienia.

Korzyści masażu GUA SHA:

Wzmacnia osłabione mięśnie,
Wygładza skórę redukując widoczność zmarszczek.
Masaż pomaga pozbyć się worków i cieni pod oczami,
Rozjaśnia zmiany w kolorycie skóry
Skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru.