Dlaczego warto skorzystać z kąpieli relaksacyjnej?

Dlaczego warto skorzystać z kąpieli relaksacyjnej?

Nie ma chyba lepszego ukojenia po ciężkim dniu niż zanurzenie w ciepłej, aromatyzowanej wodzie. Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję skorzystać ze Spa z całą pewnością jest w stanie zaświadczyć o relaksujących korzyściach płynących z odprężenia się podczas gorącej kąpieli czy innych błogich zabiegów, które wykonywane są przez wykwalifikowany personel. Czy wiesz w jakim stopniu relaksacyjna kąpiel może poprawić Twoje zdrowie?


Kąpiele relaksacyjne i łagodzące stres, dlaczego warto z nich skorzystać?

Kąpiel relaksacyjna to ukojenie dla ciała i duszy

Większość starożytnych kultur od dawna wierzyła w lecznicze działanie wody. Podobnie jak japońska praktyka uczestniczenia w publicznych łaźniach, znana jako „sento”, jest stosowana jako sposób na oczyszczenie zarówno ciała, jak i umysłu. Jeśli nie masz okazji zaaranżować profesjonalnego Spa, na które zasługujesz w zaciszu własnego domu skorzystaj z naszej oferty. Wybierając Spa Warszawa jest miejscem, gdzie odnajdziesz komfort i relaks wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.

Ciepła woda to istny terapeutyczny rytuał

W Japonii kąpiel w ciepłej wodzie polega nie tylko na fizycznym oczyszczeniu się. Od „onsenów”, czyli naturalnych gorących źródeł, po sentos (łaźnie publiczne) i furos (kąpiele prywatne), zanurzanie się i kąpiel w leczniczych wodach jest sposobem na oczyszczenie swojego ciała i umysły. Jeśli chciałbyś uczestniczyć w kąpieli relaksacyjnej, Spa Warszawa Wilanów stoi przed Tobą otworem!

Ciepła kąpiel może również poprawić oddychanie i krążenie. Wysoka temperatura wody i co za tym idzie podwyższone ciśnienie naturalnie zwiększają pojemność płuc i zapotrzebowanie na tlen. Coraz więcej badań wykazuje, że ogrzewanie organizmu poprzez spędzanie czasu w gorącej kąpieli czy też w saunie może również zmniejszyć ryzyko zawału serca, a takze poprawić kontrolę poziomu cukru we krwi czy pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Co ciekawe, podczas godzinnej gorącej kąpieli można spalić aż 140 kalorii i korzystnie wpłynąć na pomoc organizmowi w zwalczaniu infekcji. Czy jest się jeszcze nad czym zastanawiać przed zażyciem kąpieli w salonie Spa?

Spa w Warszawie – zrób pierwszy krok w kierunku ukojenia

Kąpiel to, jak wspominaliśmy, wyjątkowe doświadczenie kulturowe i wspólnotowe w Japonii. Pionierzy gorących kąpieli twierdzą, że ciepła woda z ich naturalnych źródeł może poprawić krążenie krwi, uspokoić system nerwowy i złagodzić silny ból. W Spa Wilanów również pomagamy osiągnąć podobne korzyści podczas sesji gorącej kąpieli. Nasze profesjonalne podejście do każdego klienta oraz starannie zaprojektowane warunki kąpieli sprawią, że poczujesz się zrelaksowany,zdrowszy i wypoczęty. Gorąca kąpiel może złagodzić wyżej przedstawione objawy i rozluźnić mięśnie. Zanurzenie się w gorącej wodzie może mieć znaczenie zarówno terapeutyczne, jak i ożywcze, ponieważ zwiększa się przepływ krwi do skóry. Potwierdzają to wszyscy, którzy mieli okazję korzystać ze świadczonych przez nas sesji gorących kąpieli.

Oferujemy kąpiel, na jaką zasługujesz, w postaci, jaką lubisz najbardziej. Sprawdź naszą wyjątkową kąpiel aromaterapeutyczną, która pobudzi Twoje zmysły, bądź kąpiel leśną i kwiatową, która zapewni Tobie należyty komfort i spokój.