Masaż leczniczy w SPAnko Wellness

Masaż leczniczy w SPAnko Wellness

Dlaczego masaż leczniczy? 

Codzienny bieg i natłok obowiązków sprawia, że każdy z nas jest narażony na wzmożoną ilość stresu i nerwów w codziennym życiu. Hormony które odpowiadają w naszym ciele stres często zostawiają ślad w całym organizmie. Cierpimy na bezsenność, bóle mięśni, stawów, osłabienie i brak koncentracji. Co możemy zrobić, aby pomóc swojemu ciału i sprawić, że opuści nas ból ? 

Masaż leczniczy – holistyczne podejście do zdrowia

Masaż leczniczy w SPAnko Wellness wykonywany przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów może szybko i bezpiecznie pomóc nam uporać się z bólami mięśni, nerwobólami i złą postawą które zaburzają nam codzienne funkcjonowanie i odbierają komfort codziennego życia. 

 Praca zdalna – czy warto wybrać się na masaż leczniczy

W czasie kiedy coraz popularniejszy jest tryb pracy zdalnej czy pracy z domu coraz więcej osób cierpi na przewlekłe bóle pleców, bóle nóg, bóle karku, drętwienie karku, ból w odcinku lędźwiowym. Za bóle mięśni często odpowiada siedzący tryb życia, który jest normalną praktyką podczas pracy zdalnej. Nasze ciała potrzebują ruchu. Chociażby krótki spacer do biura, czy przemieszczanie się na kolejne spotkania dawniej wystarczały za minimalną dawkę ruchu w ciągu dnia. 

W dobie pracy zdalnej wszystkie obowiązki i spotkania mamy w zasięgu komputera, co sprawia, że coraz więcej czasu w ciągu całego dnia spędzamy w jednej nienaturalnej dla naszego ciała pozycji. 

Masaż leczniczy – wady i zalety 

Masaż leczniczy ma wiele zalet. Redukcja bólu, większa mobilność ciała, zmniejszenie napięcia mięśni i stawów to tylko niektóre z nich. Jeśli jednak szukacie relaksu i wyciszenia – masaż leczniczy nie jest najlepszym pomysłem. Podczas masażu leczniczego terapeuta będzie się komunikował z Wami by zapewnić maksymalny komfort podczas zabiegu. 

W sytuacji, gdy zależy Wam na pełnym odprężeniu polecamy szczególnie masaże: 

Masaż leczniczy – dbanie o siebie kompleksowo 

Terapeuta podczas masażu leczniczego przeprowadzi wywiad i doradzi Ci jakie praktyki wprowadzić do codziennej rutyny by maksymalnie zminimalizować bóle których doświadczasz. Fizjoterapeuta może zaplanować z Tobą serię zabiegów lub ćwiczeń do wykonywania samemu w domu by jak najszybciej uporać się z problemem. Pamiętaj, że jedna wizyta w SPAnku na masażu leczniczym nie upora się z problemem który w Twoim ciele wytwarzał się przez lata. 

Masaż leczniczy – dla kogo ? 

Masaż leczniczy może być wykonany każdej osobie i w każdym wieku która boryka się z przewlekłymi bólami mięśni i pleców. Masaż leczniczy zalecamy również osobom które intensywnie ćwiczą i potrzebują manualnego rozluźnienia nadwyrężonych mięśni. 

Masaż leczniczy warto połączyć również z nową usługą w SPAnko Wellness – Refleksologia