Dlaczego warto wybrać się na masaż dla kobiet w ciąży?

Dlaczego warto wybrać się na masaż dla kobiet w ciąży?

Dziewięć miesięcy ciąży całkowicie zmienia kobiece ciało i sprawia, że zaczynamy patrzeć na świat zupełnie inaczej- empatycznie, wrażliwie i z miłością. Ciało, które ulega przeistoczeniu, wymaga od nas wielu wyrzeczeń i poświęcenia, dlatego też warto w tym wyjątkowym czasie szczególnie zadbać o siebie. W jaki sposób masaże mogą nam pomóc podczas tego trudnego okresu?


Masaż dla kobiet w ciąży – Dlaczego warto się na niego wybrać?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, który diametralnie zmienia nie tylko nasze ciało, ale również wnętrze. W ciągu tych dziewięciu miesięcy nasze ciało jest wystawione na próbę- wzrost masy cała, przeorganizowanie gospodarki hormonalnej, uciążliwe bóle pleców czy puchnięcie nóg, spowodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie sprawiają, że dla wielu z nas jest to okres dość trudny i wymagający. Ogromne pokłady szczęścia, które odczuwamy na myśl o pojawieniu się nowego członka rodziny, nie zastąpią jednak błogiego masażu wykonanego przez profesjonalistę, dzięki któremu możemy odetchnąć, zrelaksować się i zregenerować mięśnie i stawy, narażone niestety na większe niż dotychczas obciążenie. Warto więc w tym szczególnym czasie postawić przede wszystkim na siebie i wykorzystać każdy moment na to, by przygotować się zarówno fizycznie jak i duchowo do roli matki. Czy regularne masaże na Wilanowie Spa Warszawa dla kobiet w ciąży to dobry sposób na rozluźnienie spiętych mięśni i przy tym idealny patent na relaks? Czy każda kobieta, która spodziewa się dziecka, może skorzystać z takich usług?

Jakie korzyści może przynieść regularny masaż dla kobiet w ciąży?

Spodziewając się dziecka niemal każda kobieta rozpoczyna zupełnie nowy, nieznany jej dotąd rozdział, który będzie wymagał od niej poświęcenia, cierpliwości i przede wszystkim pokładów wielkiej, nieograniczonej miłości macierzyńskiej. Mimo że większość z nas stara się szczególnie przygotować do tego wyjątkowego okresu, dbając o swoje ciało specjalistycznymi kosmetykami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży, to niestety bardzo często zdarza się, że wzrost wagi oraz rozciąganie skóry wraz z pojawieniem się ciążowego brzucha powoduje dość duży dyskomfort czy bóle stawów bądź kręgosłupa. W jaki sposób regularny masaż w salonie SPA w Warszawie wpływa na nasz organizm? Oto kilka głównych korzyści, jakie niesie ze sobą taki zabieg:

  • rozluźnienie spiętych i przykurczonych mięśni,
  • poprawa elastyczności i jędrności skóry,
  • pobudzenie układu krążenia,
  • zminimalizowanie uciążliwego bólu pleców,
  • relaks całego ciała i osiągnięcie błogiego spokoju.

Sprawdź, jak zmieni się Twoje samopoczucie, dzięki regularnym masażom w naszym salonie SPA i zapoznaj się z ofertą cieszących się największą popularnością masaży klasycznychhttps://spankowellness.pl/portfolio-item/masaz-klasyczny-3/

Jakie warunki należy spełniać, aby skorzystać z masażu dla kobiet w ciąży?

Wiele zabiegów, wykonywanych w profesjonalnych salonach SPA dedykowane jest kobietom, które cenią sobie równowagę i balans, a przy tym pragną zadbać o swoje ciało. Będąc w ciąży, nasze potrzeby ulegają ogromnej zmianie, jednak chęć osiągnięcia spokoju wewnętrznego i zminimalizowania dokuczliwych dolegliwości jest wciąż taka sama, a nawet większa. Regularne masaże, wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów mogą w znacznym stopniu zniwelować skurcze spowodowane dodatkowym obciążeniem. Uciskanie miejsc szczególnie narażonych na urazy czy większe napięcia mięśni sprawia, że poszczególne partie ciała zaczynają się rozluźniać. Takie zabiegi zalecamy paniom między czwartym a ósmym miesiącem ciąży, jednak przed skorzystaniem z naszej oferty zachęcamy do konsultacji z lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Czym różni się masaż dla kobiet w ciąży od pozostałych usług?

Masaż dedykowany kobietom w ciąży skupia się przede wszystkim na tych partiach ciała, które narażone są na większe obciążenie i spięcia mięśniowe, czyli przede wszystkim plecy, obręcz barkowa oraz kończyny dolne. Kręgosłup przez cały okres ciąży jest mocno nadwyrężony, dlatego też u wielu kobiet pojawiają się uciążliwe bóle czy skurcze. Zatrzymywanie się wody w organizmie może powodować puchnięcie całego ciała, przede wszystkim zaś nóg, które podobnie jak plecy są dość mocno obciążone. Masaż dla kobiet w ciąży ma na celu rozluźnienie mięśni i odciążenie pleców, przy jednoczesnym zrelaksowaniu całego ciała.