Joga w SPA

Joga w SPA

Dlaczego Joga?

Można powiedzieć, że Joga w przeciągu ostatnich kilku lat podbiła serca europejczyków i zawitała na stałe w repertuarze także polskich osób dbających o kondycję fizyczną  Co jest tego przyczyną?


Joga w SPA – SpankoWellness

Najbardziej znane tłumaczenie słowa 'Joga’  to ujarzmienie, naszym zdaniem pasuje idealnie, ponieważ pozwala ujarzmić zarówno nasze wnętrze jak i ciało. Samo słowo ujarzmienie dla niektórych może mieć wydźwięk pejoratywny, jednak można na to spokojnie spojrzeć jak na opanowanie i wyciszenie w sobie wszystkich bodźców które atakują nas na codzień z każdej strony i przez które jesteśmy roztargnieni i zmęczeni codziennością.

Joga to styl życia

Można powiedzieć nawet, joga jako styl dobrego życia, a to dlatego, że Joga nie jest jedynie ćwiczeniami ciała. Jest stylem życia preferowanym i wdrażanym w codzienność przez bardzo wiele osób. Zastanawialiście się skąd pochodzi joga? Pierwsze wzmianki o jodze datowane są na 5 tys lat p.n.e! Z czasem joga stała się osią hinduizmu, i filozofią życia w zgodzie ze sobą, w zgodzie z naturą oraz z całym otaczającym nas światem. Czy to nie jest piękna i zachęcająca droga życia? Zdecydowanie!

Wiele osób zastanawia się czy joga jest dla mnie, czy poradzę sobie na pierwszych zajęciach z jogi czy joga jest sportem dla mnie. Jedną z najpiękniejszych rzeczy w jodze jest to, że joga jest dla każdego!

Karma wraca?

Również potocznie już używana karma i karma wraca jest poniekąd zasługą jogi! Karma czyli bezinteresowne działanie jest jedną z głównych odmian jogi. Pokazuje nam to, najlepsze i najbardziej wartościowe podejście do praktyki  – bezinteresowne. Bez zakładania spektakularnych efektów, bez ciśnienia na zmianę i natychmiastowe osiągniecie wewnętrznego spokoju. Bez wygórowanych oczekiwań. Zacznijcie swoją praktykę, a joga sama sprawi, że Wasze życie rozwinie się w zaskakującym i nieznanym dotąd kierunku.

Dlaczego Joga w SPA? 

Nie ma wątpliwości, nie jesteśmy kolejną szkoła jogi w Warszawie. Jesteśmy salonem SPA, salonem masażu i odnowy. Jednak naszą misją jest zdecydowanie holistyczne podejście do ciała i do umysłu. Wiemy, jak wiele można zdziałać patrząc na całokształt życia, przez pracę z ciałem.

Przekazując Wam kolejne miejsce w którym dostępna jest joga w Warszawie i joga na Wilanowie chcemy sprawić, że poczujecie jak wspaniałym doświadczeniem jest połączenie jogi i masażu i do jaki szerokie korzyści można osiągnąć w ten sposób.

Aby doczekać się pożądanych efektów i poprawy jakości naszego codziennego życia nie wystarczy niestety masaż od czasu do czasu. By działać nad tym szerzej i dążyć do rozwoju warto próbować różnych dróg i znaleźć tą, która właściwa jest dla nas

Zalety Jogi, Co daje joga? 

Najważniejsze jest to, że joga wycisza. Niweluje także stres, pomaga rozładować napięcie – zarówno wewnętrzne jak i napięcie gromadzące się w naszych mięśniach. Pomaga w pracy nad koordynacją ruchową, szybko można zauważyć znaczną poprawę kondycji. Oprócz tego wyraźna jest stabilizacja kręgosłupa miednicy i w efekcie całej postawy. Regularna praktyka pozwala lepiej poznać własne ciało, nauczyć się i przekonać się do siebie.

Jeśli nigdy nie próbowałaś jogi, może to właśnie ten moment? W końcu nie bez powodu wszyscy się nią tak zachwycają!

Joga na świeżym powietrzu w Wilanowie

W SPAnko Wellness na ul. Winogronowej 19A rozpoczynamy letni cykl jogi na świeżym powietrzu. W naszym pięknym zielonym ogrodzie odbędą się praktyki z cudownymi i wyrozumiałymi nauczycielami.

Ruszyły zapisy na trzy grupy w zależności od waszego stopnia zaawansowania.

  • Joga dla początkujących – czyli dla osób które nie miały wcześniej styczności z jogą i które chcą zacząć przygodę z jogą
  • Joga dla zaawansowanych – czyli dla osób które praktykują i chcą robić to pod czujnym okiem nauczyciela w fajnej otwartej atmosferze
  • Zdrowy kręgosłup – opcja dla osób którym najbardziej zależy na pracy nad postawą i zdrowym kręgosłupem

Jak zacząć ćwiczyć jogę? 

Zapisując się na zajęcia przez naszego facebooka!

Zajęcia trwają godzinę i kosztują 40zł