Masaż sportowy — idealna regeneracja po treningu

Masaż sportowy — idealna regeneracja po treningu

Masaż sportowy — idealna regeneracja po treningu. Efektywny trening powinno poprzedzać odpowiednie przygotowanie organizmu do ćwiczeń. Nie można jednak zapominać o rozluźnieniu mięśni po wysiłku fizycznym. Doskonałym sposobem na regenerację okazuje się więc masaż sportowy, który ma niesamowity wpływ na organizm każdej aktywnej osoby.


Masaż sportowy to idealna regeneracja po treningu!

Współcześnie wiele osób stara się odejść od komputera czy telefonu, rozpoczynając tym samym zdrowy i aktywny tryb życia. Zanim zaczniemy regularne treningi, powinniśmy zastanowić się, co zrobić, aby przynosiły one jak największe efekty. Świetnym rozwiązaniem jest masaż, który jest pomocny przed rozpoczęciem ćwiczeń oraz po ich zakończeniu. Istnieje kilka rodzajów masażu, każdy z nich w inny sposób wpłynie na nasze ciało oraz duszę. W najlepszym SPA Warszawa bez wątpienia usługę przeznaczoną dla siebie odnajdzie każdy klient. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, czy jesteś już profesjonalistą w danej dyscyplinie, zawsze możesz wybrać masaż sportowy, który przygotuje ciało do wysiłku fizycznego i wspomoże organizm w późniejszej regeneracji.

Jakie korzyści płyną z wykonywania masażu po treningu?

Masaż sportowy wykonywany przed aktywnością fizyczną znacznie wspomaga organizm, czy opłaca się wykonywać go także po zakończeniu treningu? Mimo że wysiłek mamy już za sobą, mięśnie wciąż są spięte i potrzebują naszego wsparcia. Warto wtedy także wykonać masaż sportowy, którego następstwami są:

  • rozluźnienie tkanek miękkich,
  • regeneracja sił,
  • poprawa propriocepcji,
  • zwiększenie przepływu krwi.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń masaż sportowy wykonuje się, aby możliwości organizmu nieco się zwiększyły. Doświadczony i wykwalifikowany masażysta poprzez dotyk może poprawić ukrwienie i utlenienie organizmu swojego klienta, którego układ ruchu zostanie też odpowiednio odżywiony. W zależności od tego, jakie efekty chcemy uzyskać, długość zabiegu oraz jego intensywność powinny zostać dostosowane do naszych preferencji.

Na co warto zwrócić uwagę przed skorzystaniem z usług masażysty?

Każdy profesjonalny masażysta wie, jak ważna jest rozmowa z klientem przed wykonaniem usługi. To ona pozwoli na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań i dostosowanie czasu trwania i intensywności masażu. Masaż na Wilanowie to coraz popularniejsza usługa, którą wykonują najlepsi specjaliści. Są oni w stanie doradzić klientowi przy wyborze usługi, którą później wykonają z dbałością o zdrowie osoby odwiedzającej SPA. Bardzo ważny jest rodzaj aktywności fizycznej- taka informacja pozwoli określić, które partie ciała podczas treningu były najbardziej obciążone. Fizjoterapeuta będzie w stanie zbadać ogólny stan organizmu, co pozwoli mu określić napięcie danych części układu ruchu. Należy poinformować masażystę także o wszystkich kontuzjach, dzięki czemu będzie on mógł dopasować przebieg zabiegu do każdego indywidualnie.

Masaż klasyczny czy sportowy, który wybrać?

Masaż sportowy możemy wykonywać przed każdym treningiem. Jeśli stosujemy go po aktywności fizycznej, powinien trwać około 45 minut i skupiać się na tych partiach ciała, które najintensywniej pracowały. Możliwy jest także wybór masażu klasycznego, ten jednak koncentruje się na całym ciele i jest mniej energiczny. Nie należy go wykonywać każdego dnia, lecz regularnie, np. raz w tygodniu. Tego typu zabieg również będzie idealny dla każdego, także dla tych, którzy preferują niezwykle intensywny wysiłek fizyczny. Wystarczy, że odczekają oni aż minie stan zapalny w mięśniach i również będą mogli cieszyć się z relaksującego wpływu dotyku profesjonalisty z wybranego SPA. Każdy, kto chce zapisać się na masaż po długotrwałej aktywności, powinien wykluczyć warianty rozgrzewające. Lepiej wybrać coś, co poprawia ruchomość tkanek miękkich.