Masaż Yumeiho – na czym polega i dlaczego warto go wybrać?

Masaż Yumeiho – na czym polega i dlaczego warto go wybrać?

Wiele mówi się o właściwościach relaksacyjnych masażu Yumeiho, ponieważ doskonale oddziałuje on na psychikę i samopoczucie osoby korzystającej z zabiegu. Wiele osób zapomina jednak, że masaż ma wpływ nie tylko na nastrój i poziom odczuwanego stresu, ale również na zdrowie osoby korzystającej z zabiegu. Każdy masaż posiada inne właściwości, a także wykonywany jest przy pomocy innych technik. Jak wygląda masaż Yumeiho i dlaczego warto się na niego zdecydować?


Yumeiho – masaż z Kraju Wschodzącego Słońca

Yumeiho jest japońską terapią wykonywaną w naturalny, nieinwazyjny i bezbolesny. To również metoda diagnostyczna, lecznicza oraz profilaktyczna. Jedną z jej części jest wyjątkowy leczniczy masaż japoński kręgosłupa. Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Yumeiho – metoda ta w bezbolesny i nieinwazyjny sposób pomaga skorygować ustawienie kości miednicy i kręgosłupa. A to przekłada się na przywrócenie równowagi w całym organizmie. Czy ta japońska metoda jest skuteczna przy skoliozie? Jakie są Yumeiho – skolioza opinie? Fizjoterapeuci są zgodni, że tą japońską metodą można leczyć wiele różnych schorzeń i dolegliwości, w tym skrzywienia (skoliozę) kręgosłupa, dyskopatię, kręgozmyk, zapalenie nerwu kulszowego, bóle w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa, a także nawet silne bóle stawów biodrowych i kolanowych czy drętwienie dłoni i bóle głowy.

Masaż japoński kręgosłupa

YUMEIHO cena zależy od ilości zabiegów, a także czasu trwania. Przeważnie jeden zabieg wykonuje się przez 40 minut. By jednak leczenie było skuteczne, zaleca się między zabiegami stosowanie specjalnie dobranych dla każdego pacjenta Yumeiho ćwiczenia.

Warto wiedzieć, że ta japońska metoda leczenia problemów zdrowotnych, nie może być stosowana przez nieuprawnione osoby. Licencje uprawniające terapeutów do stosowania tej metody są poddawane corocznej weryfikacji, którą prowadzi Polskie Stowarzyszenie YumeihoŽ. Yumeiho Warszawa posiada wykwalifikowanych terapeutów. Skorzystaj z oferty z Spankowellness, gdzie specjalistyczny YUMEIHO kurs ukończyli nasi masażyści.

Yumeiho na czym polega?

Yumeiho na czym polega? Zabieg składa się z kilku elementów. Łączy masaż ugniatająco-uciskowy, mobilizację stawów oraz wprowadzone są elementy akupresury. Działanie polega na rozluźnieniu zbyt napiętych mięśni, ścięgien i więzadeł.

Terapeuta wybiera najbardziej odpowiednią dla danego pacjenta jedną ze 100 głównych oryginalnych technik. Sam masaż Yumeiho jest wykonywany na materacu i standardowo trwa ok. 40 lub 20 minut (dzieci). Jest to rodzaj masażu ugniatająco-uciskowego danych partii mięśniowych. Terapeuta układa też pacjenta w różnych pozycjach. Pomaga to mobilizować stawy. Czasami rozlega się charakterystyczny, nieprzyjemny dźwięk, który jednak oznacza, że wszystko wraca do normy. Terapia Yumeiho jest skuteczna i pomaga w leczeniu różnych dolegliwości. Zabiegi wykonuje się w seriach, które określa terapeuta.

Masaż Yumeiho przez wiele osób nazywany jest czymś więcej i określany mianem terapii. Skąd takie przekonania? Masaż Yumeiho pozytywnie wpływa na kręgosłup i pomaga leczyć jego skrzywienia i dyskopatię, a także łagodzić ból kręgosłupa zarówno na odcinku lędźwiowym, jak i szyjnym, czy piersiowym. Kolejnym plusem tego rodzaju masażu jest pomoc podczas walki z bólem, który wywołuje rwa kulszowa. Jednak nie tylko okolice kręgosłupa mogą zyskać na masażu Yumeiho, również stawy kolanowe i biodrowe mogą odczuć ulgę przy dolegliwościach bólowych. Masaż Yumeiho i jego techniki wywodzą się z Japonii i służą leczeniu najróżniejszych wad ustawienia miednicy, które jest swego rodzaju podporą dla kręgosłupa i sprawia, że dzięki niej ma on prawidłowe ustawienie. Złe ustawienie miednicy może oddziaływać na ustawienie całego naszego ciała i sprawiać, że nasza postawa nie będzie prawidłowa. Należy dodać, że masaż Yumeiho, który przez wiele osób nazywany jest także terapią, wykonywany jest w SPA na Wilanowie przez osobę, która posiada doświadczenie, wiedzę i odpowiednie kwalifikacje do jego wykonywania. Czym różni się masaż Yumeiho od tradycyjnego masażu? Zazwyczaj, kiedy myślimy o masażu mamy przed oczami ucisk, ugniatanie i rozcieranie, czyli ruchy typowe dla masażu, jednak masaż Yumeiho wygląda zupełnie inaczej. W trakcie tego zabiegu osoba biorąca w nim udział układana jest w najróżniejszych pozycjach, które pozytywnie wpływają na mobilizację stawów.

Kto powinien skorzystać z masażu Yumeiho?

Masaż Yumeiho znany jest ze swych właściwości leczniczych, dlatego wiele osób zastanawia się, dla kogo właściwie przeznaczony jest tego rodzaju zabieg? Warto wspomnieć o tym, że nie tylko osoby, które posiadają dolegliwości bólowe, czy mają problemu z ruchomością stawów, mogą skorzystać z tej formy terapii, również osoby, które chcą zapobiegać tego typu dolegliwościom, mogą skorzystać z takiego masażu. Mimo iż z masażu Yumeiho może skorzystać praktycznie każdy, to istnieje wiele schorzeń i dolegliwości, które są szczególnym wskazaniem do jego wykonania. O jakich dolegliwościach mowa?

  • skrzywienia kręgosłupa 
  • dyskopatia
  • rwa kulszowa
  • bóle kręgosłupa, ramion i szyi
  • bóle w biodrach
  • bóle w stawach kolanowych 
  • niedowłady
  • przemęczenie 
  • bolesne miesiączkowanie 
  • migreny

Jak przygotować się do masażu Yumeiho?

Wiele osób, które chcą skorzystać z masażu Yumeiho w SPA na Wilanowie zastanawia się, czy do tego rodzaju masażu trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto pamiętać o tym, że nie jest to standardowy masaż i nie przypomina masażu, jaki znamy z filmów, reklam, czy naszych wyobrażeń. Masaż Yumeiho to masaż rehabilitacyjny, który pomaga poprawić ustawienie miednicy, która ma za zadanie w prawidłowy sposób wspierać ułożenie kręgosłupa i zapobiegać dolegliwościom z nim związanym. O czym pamiętać wybierając się na masaż Yumeiho? Z pewnością bardzo ważny jest nasz komfort, dlatego weźmy ze sobą wygodny strój. Warto także upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do skorzystania przez nas z masażu Yumeiho. Należy także pamiętać o tym, aby wcześniej zdecydować, czy zależy nam na masażu całego ciała, czy chcemy skupić się na wybranych partiach.