Na czym polega masaż gorącymi kamieniami i dlaczego warto go wybrać?

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami i dlaczego warto go wybrać?

Stres, życie w pośpiechu, a także ciągle zmęczenie to coraz częstszy problem w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób szuka sposobu, aby poczuć się lepiej i uwolnić się od chronicznego zmęczenia i stresu. Jeśli zależy nam na głębokim relaksie i ucieczce od problemów dnia codziennego, to doskonałym wyborem będzie masaż gorącymi kamieniami. Na czym właściwie polega ten rodzaj masażu i dlaczego warto go wybrać?


NA CZYM POLEGA MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI?

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie aromaterapii z masażem relaksacyjnym, do którego używane są kamienie bazaltowe. Kamienie bazaltowe świetnie przewodzą zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Należy dodać, że masaż gorącymi kamieniami działa jak swego rodzaju fizjoterapia, dzięki czemu przywraca sprawność, a także sprzyja reperacji organizmu, przez co doskonale nadaje się nie tylko jako lekarstwo dla naszej duszy, ale również i ciała. Osoby, które odczuwają bóle mięśniowe lub napięcie nerwowe z pewnością odczują ulgę, ponieważ masaż gorącymi kamieniami poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Podczas masażu stosowane są techniki zaczerpnięte z masażu klasycznego takie jak ugniatanie, rozcieranie, czy głaskanie. Poza tradycyjnymi technikami podczas tego rodzaju masażu na ciele w odpowiednich miejscach układane są kamienie, które kojąco działają na umysł i ciało osoby poddającej się zabiegowi. Również otoczka taka jak wystrój, a także niesamowicie relaksująca muzyka i pracownicy, którzy dokładają wszelkich starań, aby masaż na Wilanowie był niezapomnianym przeżyciem, sprawiają, że ta forma relaksu dla wielu osób staje się nieodłączną częścią ich życia.

Jakie efekty daje masaż gorącymi kamieniami?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy warto wybrać masaż gorącymi kamieniami, aby rozwiać ich wątpliwości, omówimy efekty, jaki daje ten rodzaj masażu, ponieważ pozwala on osiągnąć znacznie lepsze efekty, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Masaż kamieniami oddziałuje zarówno na psychikę, jak i na skórę, czy tkankę mięśniową, to właśnie dlatego oddając się mu, możemy liczyć na wiele wspaniałych efektów. Z pewnością po zakończonym masażu kamieniami będziemy mogli zauważyć znaczną poprawę odżywiania naszej skóry, dzięki czemu będzie ona widocznie jędrniejsza. Również osoby, które są aktywnie aktywne fizycznie, zauważą, że ich mięśnie znacznie lepiej zniosą regularny wysiłek zarówno w jego trakcie, jak i podczas procesu regeneracji. Osoby cierpiące na depresję, a także takie, które narażone są na nieustanny stres, podczas masażu gorącymi kamieniami w Wilanowskim SPA poczują zrelaksowane i wypoczęte.

Masaż gorącymi kamieniami – dla kogo jest przeznaczony?

Dzięki szerokiemu zakresowi działania masaż gorącymi kamieniami będzie odpowiedni dla osób z wieloma problemami. Masaż kamieniami przynosi wspaniałe efekty osobom z chorobami reumatycznymi, a także stanami pourazowymi. Ten rodzaj masażu sprawdzi się również u osób, które cierpią na nerwicę, depresję albo na co dzień mają do czynienia z naprawdę silnym stresem, który przekłada się negatywnie na ich życie. Wśród wskazań możemy wyróżnić również nadwagę, różnego rodzaju schorzenia neurologiczne, lub rzeczy mniej oczywiste takie jak chęć pozbycia się problematycznych zaparć. Oczywiście masaż kamieniami ma znacznie szersze zastosowanie, dlatego warto sprawić sobie samemu prezent i spróbować zbawiennego wpływu gorących kamieni nasze codzienne funkcjonowanie.

Należy pamiętać, że tak jak każdy zabieg masażu gorącymi kamieniami, mimo że jest zupełnie bezinwazyjny, również posiada przeciwwskazania. Z masażu nie mogą skorzystać osoby, które przechodzą ostre stany zapalne lub w danym momencie mają gorączkę. Choroba nowotworowa również wyklucza możliwość skorzystania tego zabiegu ze względu na bezpieczeństwo osoby chorej. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zapalenie żył, a także zakrzepica. Wady serca znak łamliwość kości, a także choroby zakaźne również są przeciwwskazaniem do masażu gorącymi kamieniami. Jeśli jesteśmy w ciąży, nie możemy poddać się zabiegowi tego rodzaju aż do rozwiązania.

Jeśli chcielibyśmy poddać się masażowi na Wilanowie, ale nie jesteśmy pewni czy nasz stan zdrowotny nie jest przeciwwskazaniem do jego wykonania, to warto zasięgnąć porady lekarza, które pomoże nam podjąć ostateczną decyzję.