Wpływ masażu na psychikę

Wpływ masażu na psychikę

Regularne masaże to doskonały sposób na rozluźnienie napiętych mięśni i regenerację całego ciała, ale również idealny patent na pozbieranie myśli i ukojenie w cięższych chwilach, które zdarzają się każdej z nas.


Wpływ masażu na ludzki organizm

Jaki wpływ ma masaż całego ciała na nasze samopoczucie i psychikę?

Wiele z nas boryka się z konsekwencjami siedzącego trybu życia oraz zespołu chronicznego stresu czy przemęczenia. W dobie ogromnego zapracowania, kiedy dążymy do jak najlepszych wyników, często kosztem swojego zdrowia. Rozdrażnienie, brak motywacji i stany lękowe są ściśle związane ze zbyt wysokim poziomem hormonu stresu, czyli kortyzolu. Hormon ten negatywnie wpływa na nasze zdrowe psychiczne oraz fizyczne, powodując zespoły napięcia mięśni, kołatanie serca, wypadanie włosów czy łamliwość paznokci, migreny oraz wiele innych, poważnych zaburzeń. Dodatkowo brak regularnej aktywności fizycznej może wzmagać stany depresyjne wynikające z zaburzonej gospodarki hormonalnej. Jak zatem zminimalizować tak szkodliwe skutki działania stresu? Czy decydując się na regularne korzystanie z masaży sprawi, że będziemy w dłuższej perspektywie szczęśliwsi i spokojniejsi?

Równowaga pomiędzy sferą duchową a sferą fizyczną- czy da się ją osiągnąć za pomocą masażu?

Organizm ludzki jest machiną, która łączy w sobie cechy fizyczne oraz duchowe. Obie sfery nieustannie się przenikają i łączą, dlatego też aby zadbać o siebie w pełni warto skupić się na zachowaniu równowagi psychicznej i fizycznej. Osoby, narażone na stres wcześniej czy później odczuwają tego konsekwencje. Mogą występować częste migreny, bóle w okolicy serca, a nawet drętwienie kończyn i chroniczne osłabienie organizmu. A także, osłabienie kondycji psychicznej – częsty smutek, osłabienie, brak energii. Jeśli więc cierpisz z powodu ciągłego stresu i jesteś osobą nerwową, warto spróbować zabiegów relaksacyjnych w profesjonalnym salonie spa na Wilanowie. Odpowiednie uciskanie poszczególnych partii ciała, czyli masaż, pobudza krążenie, niweluje napięcie mięśni oraz relaksuje całe ciało, pozwalając przy tym na regenerację organizmu. Rozluźniające masaże wpływają zbawiennie na naszą psychikę, ponieważ pomagają redukować stres, zdenerwowanie, a co za tym idzie – uspokajają nasze myśli.

W jaki sposób masaż wpływa na naszą psychikę?

Kluczem dzięki któremu masaż wpływa na naszą psychikę, jest sama istota dotyku. W obecnych czasach każdy człowiek wie, jak wielkie znaczenie ma dotyk i czułość w stosunku do niemowląt już od pierwszych chwil życia. Jak wiele, pod względem poczucia odczuwanego przez całe życie bezpieczeństwa może taki dotyk wnieść. Równocześnie, każdy zdaje sobie sprawę, ile jedno serdeczne przytulenie potrafi zdziałać. Jak wielką ulgę przynieść i jak zdjąć ciężar z barków. Na poziomie emocjonalnym masaż działa w podobny sposób. Dotyk obniża napięcie nerwowe w bardzo podstawowy i oczywisty dla naszych organizmów sposób. Samoistnie wzrasta poziom oksytocyny i endorfin, co skutkuje zwyczajnie – spokojem i szczęściem. Przez masaż możemy w prosty sposób zaspokoić ten swoisty ‚głód dotyku’ którego zaspokajanie, jest dla nas jako ludzi niezwykle ważne – i nie powinniśmy o tym zapominać.

Intensywny dotyk, uciskanie i masowanie działa relaksacyjnie na cały organizm, pozwalając na całkowite oderwanie się od problemów dnia codziennego. Dotyk jak przekaźnik, przez nasze ciało – sferę fizyczną oddziaływuje, na nasz umysł. Masaż w spa na Wilanowie to doskonały sposób na uspokojenie myśli oraz wyciszenie całego organizmu przy jednoczesnym pozbyciu się napięcia w mięśniach. Regularne zabiegi, wykonywane przez specjalistów, którzy posiadają kompetencje i szeroki zakres wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała, przynoszą ogromne korzyści prozdrowotne i sprzyjają walce z poczuciem beznadziei, braku motywacji czy chęci do życia, występującego u osób nerwowych i podatnych na stres.

Kiedy warto udać się do spa na Wilanowie na masaż relaksacyjny?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny czy siedzący tryb życia, czy borykasz się z problemami zdrowotnymi bądź nie jesteś w stanie poradzić sobie z przemęczeniem i brakiem motywacji do działania, warto skorzystać z profesjonalnych masaży, które mają zbawienny wpływ na cały organizm. Osobom zdrowym, które czują się świetnie i pamiętają o relaksie na codzień, polecamy masaże specjalistyczne, dedykowane poszczególnym partiom ciała, lub bardziej egzotyczne masaże i zabiegi z wykorzystaniem interesujących dodatków jak masło shea czy czekolada. 

W zależności od potrzeb Twojego organizmu i nastroju pomożemy Ci dopasować odpowiedni rodzaj zabiegu do Twoich wymagań, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się korzyściami, jakie płyną z regularnego masażu.